Produkcia energie

Produkcia energie so solárnymi systémami Schüco


So solárnymi systémami značky Schüco máte možnosť produkcie energie – či už v podobe solárneho tepla či prúdu. To trvalo znižuje Vaše energetické náklady a šetrí životné prostredie a energetické zdroje.

Solárno – termické systémy značky Schüco produkujú solárne teplo

Solárnou termikou sa rozumie prevod slnečného žiarenia na tepelnú energiu. Ta je využívaná k ohrevu teplej vody a naviac môže podporovať vykurovanie objektu. Nákup solárnych systémov je zmysluplnou investíciou, pretože zásoby ropy a zemného plynu sú stále menšie a ich celosvetové stúpajúca spotreba zapríčiňuje stále rastúce ceny týchto fosílnych palív.


Tepelné čerpadlá značky Schüco sú moderné vykurovacie systémy

Tepelné čerpadlo značky Schüco spojené so solárnym systémom je plnohodnotný vykurovací systém, ktorý využíva slnečné energie hneď dvojnásobne. Tepelné čerpadlo využíva solárne teplo, ktoré je akumulované vo vzduchu a v pôde, a solárny systém produkuje priamo tepelnú energiu. Bez vykurovacieho oleja, plynu alebo peliet a dokonca bez komínu.


Fotovoltaika značky Schüco produkuje solárny prúd

Fotovoltaické systémy menia slnečné žiarenie priamo na elektrický prúd. Ten môžete za výhodné ceny napájať do verejnej distribučnej siete alebo ho v prípade potreby využívať sami. Progresívne investície, ktoré sa z hľadiska klesajúcich surovinových zásob a rastúcich emisných zaťaží vypláca tiež ekologicky.